Raunt Raunt
Tablet Uygulaması

Benzersiz Raunt Özellikleri

Okul Başarınızın Mimarı!

Raunt
Öğrenme ortamınızı zenginleştirir!

Raunt’un dijital içeriği; konu öğrenme, soru çözme, pekiştirme, performans ölçümleme ve eksik tamamlama akışında düzenlenen bütünsel bir modül yapısına sahiptir.

 • Dijital Raunt Yapısı
   • Ders Anlatım Videoları
   • Çalışma Soruları
   • Tüm Basılı Soruların Çözüm Videoları
   • Önceki Yılların ÖSYM Üniversiteye Giriş Soruları ve Çözümleri
   • Kişiye Özel Eksik Listeleri ve Testler
   • SDS ve Üniversiteye Hazırlık Deneme Sınavları
   • Konu Özetleri
   • Ders Planları
   • Canlandırmalar
   • İnteraktif Etkinlikler
  • Akıllı Öneri Sistemi
  • Kişisel Rehberlik
  • Kişisel Çalışma Planlaması (Takvim)
  • Sürekli Performans Takibi (Ölçme Değerlendirme/Raporlar)
 • Raunt Kitaplar-Testler
  • Çalışma Fasikülleri
  • Konu Kavrama Testleri (Yaprak Testler)
  • Soru Bankaları
  • SDS ve Üniversiteye Hazırlık Deneme Sınavları
 
 
 
Takvim

Yıllık Çalışma Takvimi
Okulunuza Özel Planlama Sunar!

Raunt Yıllık Çalışma Takvimi, bir akademik yıl boyunca okul yönetiminin ve öğrencilerin yerine getirmekle sorumlu oldukları tüm görevlerin zaman planlamasının bulunduğu alandır. Takvim üzerinde, Yıllık Ders Planları ve Sınav Takvimi, kapsamlarıyla birlikte detaylı bir şekilde gösterilir. Okulunuzun akademik takviminin parçaları, Raunt Yıllık Çalışma Takvimi’ne işlenebilir.

Hem okul derslerini hem de üniversite hazırlık konularını eğitim dönemine yayılmış, düzenli bir plan içinde uygulamanızı sağlayan Raunt Yıllık Çalışma Takvimi, her bir dönemin kendi özelliklerine ve önceliklerine göre yeniden şekillenir. Bu dönemlerde öğrencileriniz, üniversite sınavlarına ve tercihlerine hazırlanmak üzere farklı strateji ve planlamalarla yönlendirilirler.

 
 
 
Akıllı Tahta

Akıllı Tahta Uygulaması
Ders Verimini Artırır!

Raunt Akıllı Tahta Uygulaması, basılı bir kaynak olan Raunt Çalışma Fasikülleri'yle bütünleşik olarak çalışan bir uygulamadır.

Raunt Akıllı Tahta Uygulaması, ders anlatımlarında hız kazandırır. Kitaplarla bütünleşik bir dijital platform olan Akıllı Tahta’yla, öğrencileriyle birlikte daha çok sayıda soru çözerler.

Çalışma Fasikülleri’nin “Ders Planı” yapısında aşağıdaki içerikler bulunur:

 • Çalışma Fasikülleri'nin anlamlı eğitsel parçalara bölünmesiyle oluşturulmuş slaytlar
 • Yüksek çözünürlüklü eğitsel görseller, haritalar, şemalar
 • Geçmiş yıllarda çıkmış ÖSYM üniversiteye giriş sınav soruları ve çözümleri
 • Öğrencileri düşündürmeye yönelik açık uçlu çalışma soruları
 • Çalışma Fasikülleri’ndeki tüm Tarama Testleri’nin sisteme tek tek eklenmiş soruları
 
 
 
Ölçme ve Değerlendirme

Ölçme Değerlendirme
Mikro Düzeyde Eksik Tespiti Yapar!

Raunt, üniversiteye hazırlık süreci boyunca, öğrencilerinizin performansını anlık takip eder, mevcut durumlarına dair geri bildirimler sunar ve çalışma planlarını sürekli günceller.

Detaylı eksik analiz raporlarıyla Raunt, Akıllı Öneri Sistemi sayesinde öğrencilerinize özel Tekrar Listeleri sunar. Böylece öğrencileriniz hedef odaklı çalışıp eksiklerini tamamlayarak ilerler ve verimlerini yüzde yüz artırmış olurlar.

Yönetici, öğretmen ve öğrencilere sunulan 20’ye yakın grafik, Pdf ve Excel raporu, kurumunuz için karar destek mekanizması niteliğindedir.

 
 
 
Raporlar

Raporlar
Anlık Takip Sağlar!

Raunt, öğrencilerinizin sınav sonuçlarını, sadece "doğru-yanlış-net" gibi sayısal değerlerle takip etmez.

Raunt, öğrencinin;

 • Hedefine yakınlığını,
 • Yeterlik düzeyini,
 • Akademik gelişimini de izleyerek raporlar.

Raunt Raporlarıyla öğretmenler ve okul yönetimi, şubelerin ve okulun geneline dair durumu her an kontrol edebilir, gerektiğinde müdahale edebilecekleri bireysel bazlı bildirimleri ve etüt önerilerini alabilirler.

 
 
 
Ortak Deneme Sınavları

SDS ve Üniversiteye Hazırlık Deneme Sınavları
Okulunuzun Başarısını Gösterir!

Başarılı sonuçlar, doğru zamanlama ve planlı süreç yönetimiyle elde edilir. Raunt’ta, bir takvim çerçevesinde uygulanan ve sonuçlarına göre çalışma planınızın yönünü değiştirebileceğiniz SDS (Süreç Değerlendirme Sınavları) ile Üniversiteye Hazırlık Deneme Sınavları bulunur.

SDS, belirlenen dönem içerisinde öğrencilerinizin MEB kazanımlarını edinme düzeylerini tespit etmek ve akademik başarılarını artırmak amacıyla gerçekleştirilen basılı sınav uygulamalarıdır.

Türkiye genelinde on binlerce adayın katılımıyla gerçekleştirilen Raunt Üniversiteye Hazırlık Deneme Sınavları, merkezi sınav öncesi, öğrencilerinizin gerçek sınav deneyimi yaşayabilmeleri için çok önemli bir fırsattır. Deneme Sınavı sonuçları, öğrenciye hedefine ne kadar yakınlaştığı bilgisini verir. Yanlış yaptığı ya da boş bıraktığı sorulardaki eksiklerini zamanında tamamlamasını sağlar.

 
 
 
Ortak Deneme Sınavları

Ödevler ve Etütler
Doğru Zamanlamayla Harekete Geçirir!

Süreç yönetiminin en belirgin unsuru zamandır. Erken tespit ve erken müdahaleyle eğitsel sürecinizi en etkili şekilde yönetebilirsiniz.

Ders öncesi, öğrencilerinizin hazır bulunuşluğunu eksik analizi raporuna göre belirler, gerektiğinde yeterlik seviyesine uygun canlı ders etüt grupları oluşturarak, öğrenciye özel eğitsel süreçler planlarsınız. Okul içi ve okul dışı bire bir ve/veya grup bazlı etütleri modüler içeriklerle tasarlar, yürütür ve takip edersiniz.

Öğrenilen konuların pekiştirilmesi için ödevler en uygun araçlardır. Kişiselleştirilmiş çalışma planına göre, hangi öğrencinin hangi ödeve ihtiyacı olduğunu bilerek, öğrenciye özel ödevler gönderirsiniz.

 
 
 
Mobil Uygulama

Raunt Cep Uygulamasını İndirRaunt Cep Uygulaması
Her An Yanınızdadır!

Dijital ve basılı materyallerle elde edilen verileri mükemmel bir şekilde bütünleştiren Raunt’un akıllı telefon uygulamasıyla, öğrencileriniz kağıt kalemle çözdükleri testleri kolaylıkla dijital Raunt zekâsına taşıyabilir, böylece performanslarını kesintisiz takip edebilirler.

Basılı testlerin karekod veya test numarasıyla, ilgili cevap kağıdına erişerek cevaplarını sisteme girebilir, doğru cevaplarını görebilir, soruların çözüm videoları ile diğer konu anlatım videolarını cep telefonlarından izleyebilirler.

Raunt Cep Uygulaması gönderdiği akıllı bildirimlerle öğrencilerinizin çalışma programlarını, tekrar listelerini, çözmeleri gereken testleri, deneme sınavlarını hatırlatarak, takvim uyumlu olarak ilerlemelerini sağlar. Öğrencileriniz hedeflerine olan yakınlık ve uzaklıklarını gösteren rapora ve tahmini üniversiteye giriş sınav puanını hesaplayabilecekleri modüle de yine bu uygulamayla erişebilirler.

Sizler, Raunt Cep Uygulaması’yla öğrenci raporlarını inceleyebilir, öğrenci ve velilerinize mesaj gönderebilirsiniz. Raunt bildirimleri, bulunduğunuz her yerde size ulaşarak kesintisiz bilgi akışı sağlar.

Velileriniz ise akıllı Raunt bildirimleriyle çocuklarının ders çalışma durumunu, eksiklerini, hedefine ne kadar yakın ya da uzak olduğunu, hedefine ulaşması için daha ne kadar çalışması gerektiğini ve deneme sınavı sonuçlarını takip etme olanağı bulurlar.

 
 
 
Mobil Uygulama

Raunt Tablet Uygulamasını İndir


Raunt Tablet Uygulaması
Sizinle Her Yerdedir!

Raunt Web ve Raunt Cep Uygulamaları’nın yanı sıra Raunt Tablet Uygulaması da tüm özellikleriyle öğrencilerinizin ve sizin yanınızdadır.

Raunt Cep Uygulaması’yla birlikte tablet uygulaması da Raunt’un basılı yayınlarıyla birbirlerini bütünleyecek şekilde tasarlanmıştır. Öğrenci çözdüğü basılı testlerin cevaplarını tabletinden de sisteme aktararak kendisine özel testlere ve tekrar listelerine ulaşır. Konu anlatım ve soru çözüm videolarını izleyebilir.

Raunt Tablet, öğrencilerinize istedikleri her zaman her yerde faydalanabilecekleri eksiksiz bir üniversiteye hazırlık deneyimi, siz öğretmenlerimize ise derslere hazırlık ve takip olanağı sunar.

 
 
 
Hızlandırıcılar

Hızlıgo
Hızlı Okuma Becerisi Fark Yaratır!

Raunt, dijital ve basılı içeriklerin yanı sıra sınavda öğrencilerinizin fark yaratmasını sağlayacak ek içerikler de sunar.

Hızlıgo (www.hizligo.com) üniversiteye giriş sınavında zamanlama ve odaklanmayı sorun olmaktan çıkarır.

Hızlıgo Hızlı Okuma Platformu ile öğrencileriniz hem “anlayarak” hızlı okuma teknikleriyle kazandıkları beceri sayesinde sınavlarda hızlanır hem de odaklanma ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirirler.

Öğrencilerin dakikada okuduğu ortalama kelime sayısı 150 -200 iken Hızlıgo, öğrencilerinizin okuma hızını, hiçbir anlam kaybı yaşatmadan dakikada 800 kelimeye kadar yükseltir. Türkçe, edebiyat, tarih, coğrafya, yabancı dil gibi metinsel yoğunluğa sahip sorularda öğrencileriniz, Hızlıgo ile büyük fark yaratır.

Üniversiteye giriş sınavında, okul başarınızı garanti altına almak için
siz de Raunt üyesi olun!