Raunt Raunt
Tablet Uygulaması

Sık Sorulan Sorular

 
Raunt nedir?

Raunt, üniversiteye hazırlık sürecinde 9. sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar ders ve sınav başarısını artıran, her öğrenciye özel rehberlik hizmeti, çalışma planlaması ve zengin içerik sunan, Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş üniversiteye hazırlık ürünüdür

Raunt’un dinamik zekâsı, kullanıcısını yakından tanıyıp yönlendirir, Akıllı Öneri Sistemi’yle eksiklerini zamanında tamamlamasını sağlar ve performansını sürekli takip eder. Bu benzersiz özellikler, bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle desteklenerek öğrencilerinizi adım adım hedeflerine ulaştırır.

Bugüne kadar sunulmuş en yenilikçi ve sonuç odaklı üniversiteye hazırlık çözümü olan Raunt, “Okullara Özel” kullanımıyla, öğrenciler için olduğu kadar öğretmenler, okul yöneticileri ve veliler için de ayrıcalıklar sunar.

Kimler içindir?

Raut Kurumsal üyesi okulların 9. sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar tüm öğrencileri ve bu sürecin en önemli paydaşları olan öğretmenler, kurum yöneticileri ve veliler içindir.

Aynı zamanda başarılı olmak, iyi bir üniversite eğitimi almak, gelecek hedeflerine ulaşmak isteyen ve üniversite sınavlarına akılcı bir yoldan hazırlanmak isteyenler için...

Kimin ürünüdür?

30 yıllık araştırma geliştirme deneyimiyle, eğitim ve öğrenme teknolojilerinde Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit tarafından geliştirilmiştir. Aynı zamanda Vitamin ve Lisego’nun üreticisi olan Sebit, Türk Telekom’un yüzde yüz iştirakli grup şirketidir.

Kullanmak için herhangi bir okulda kayıtlı öğrenci olmak gerekir mi?

Evet, Raunt Kurumsal okullarından herhangi birinin öğrencisi olmak gerekir. Bunun yanı sıra Raunt’un bireysel kullanımı da mevcuttur.

Bilgisayarla böyle hayati bir sınava hazırlanılır mı?

Bilgisayar, Raunt gibi akıllı bir sisteme hizmet ediyorsa, elbette hazırlanılır. Üstelik, Raunt klasik çalışma alışkanlıklarını sürdürmek isteyenler için testler, fasiküller ve soru bankalarından oluşan zengin basılı içerikler de sunar.

Kişiselleştirilmiş yapısı, eksikleri zamanında kapatmayı sağlayan Akıllı Öneri Sistemi, basılı içerikle dijital içeriği bütünleştiren özellikleriyle yeni nesil üniversiteye hazırlık ürünü olan Raunt’un gelişmiş teknolojisi sayesinde;

 • Öğrencileriniz; yeterlikleri, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda kendileri için en doğru hedefe yönlendirilirler.
 • Hedeflerine ulaşmaları yolunda, gelişimleri sürekli gözlemlenerek oluşturulan akıllı çalışma stratejileriyle adım adım ilerlerler.
 • Yollarına, performanslarına göre güncellenen, hedeflerine göre yenilenen çalışma planlarıyla devam ederler.
 • Zamanları, bir takvim üzerinde, kendileri için titizlikle planlanan şekilde, onlar adına yönetilir. Ne zaman, neyi, hangi derinlikte çalışacaklarını bilirler.
 • Eksikleri saptanır. Hızla tamamlamaları için hedef odaklı çalışmaya yönlendirilirler.
Nasıl performans ölçer?

Raunt, üst düzey ölçme değerlendirme özellikleriyle öğrencilerinizin gelişimlerini ve plana uygun çalışıp çalışmadıklarını sürekli takip eder.

Sınav sonuçlarını detaylarıyla raporlar. Öğrenciyi, eksik analizine göre akıllı öneri sistemiyle oluşturulan ona özel çalışma planlarına ve doğrudan ilgili içeriklere yönlendirir. Eksiklerini tamamlayarak ilerlemesini ve başarısının sürekliliğini sağlar. Bu aşamadaki hedef; öğrencinin deneme sınav puanıyla hedef puanı arasındaki farkın sıfıra inmesidir.

Peki ya öğrenci başlangıçta belirlediği hedefine çok uzaksa?

Raunt öğrencinin Konu Kavrama Testleri, Ünite Tarama Testleri ve Deneme Sınavı performanslarını değerlendirdiğinde eğer hedeften ciddi sapmalar tespit ederse, onu zamanında uyararak bir sonraki hedefine yönlendirir. Diğer bir deyişle, Raunt’la birlikte, B planı devreye alınır.

Sınava hazırladığını iddia eden birçok dijital kaynak var. Raunt’un farkı nedir?

Raunt, internet üzerinden ders çalışması için öğrenciye sadece içerik sağlamaz, tüm üniversiteye hazırlık sürecinde adım adım yönlendiren bir eğitim koçu gibi kapsamlı bir rehberlik hizmeti sunar.

Türkiye’de, üniversiteye hazırlık sürecinin başından sonuna kadar benzersiz bir rehberlik hizmeti, kişiselleştirilmiş bir zaman ve çalışma planlaması ve bunun yanı sıra zengin içerik sunabilen başka bir ürün henüz yoktur.

Benzersiz Raunt Zekâsı;

 • Raunt, akıllı öneri sistemi sayesinde öğrencilerinizin eksiklerini kolaylıkla tamamlayarak ilerlemelerini sağlar.
 • Bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle öğrenciye özel testler ve "Eksiklerim" listesi oluşturur.
 • Farklı tipte on binlerce sorunun çözüm videosu, öğrencinin her tip soruya ve çözüm yollarına hakim olmasını sağlar.
 • Üniversiteye hazırlıkta Türkiye’nin en deneyimli hocalarının videolarıyla özel dersleri öğrencilerin evine getirir.
 • Bilgisayar, tablet ve Raunt Cep Uygulaması’yla öğrenciye istediği her an her yerden çalışabilme olanağı sunar.
 • Gerçek sınav deneyimi yaşatan Raunt Üniversiteye Hazırlık Deneme Sınavları, öğrencinin ve okulunuzun başarısını gösterir.
 • Tüm testlerin ve deneme sınavlarının sonuçlarını analiz ederek, her bir öğrencinizin hedefine ne kadar yaklaştığını bildirir.
Ne kadar süreyle kullanılır?

Bir eğitim öğretim yılı süresince.

Sınav yapısında değişiklik yapıldığında Raunt nasıl etkilenir?

Raunt yaşayan bir üründür. Dolayısıyla tüm içerikler, ilgili sınav döneminin müfredatına uygun olarak hazırlanır. Gerek müfredattaki gerekse sınav yapısındaki tüm değişiklikler ve güncellemeler anında ürüne yansıtılır.

Hocaların birikimi, anlatımı ve sunulan içerik güvenilir mi?

Raunt’un akıcı konu anlatımları ve soru çözümlerini içeren videolarını hazırlayan hocalarımızın tümü alanlarında uzman, özellikle üniversiteye hazırlıkta yılların deneyimiyle isim yapmış çok değerli eğitimcilerdir. Bununla birlikte, hocalarımızın Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit bünyesinde çalışmaları da yeterince önemli bir referanstır.

Raunt’u kullanmak için bilgisayara program kurmak gerekiyor mu?

Hayır. Raunt tamamen internet üzerinden kullanılır. Dolayısıyla, öğrencileriniz internet bağlantısının olduğu her yerde Raunt‘la çalışabilirler.

Aileler neden Raunt’u seçer?

Raunt’un yönlendirmelerini başından sonuna kadar eksiksiz izleyerek tüm önerilerini yerine getiren üniversite adayı için Raunt tek başına yeterlidir. Raunt’la aileler, çocuklarının başka kaynaklara gerek duymaksızın konsantre bir şekilde çalıştığından emin olurlar.

Raunt hangi internet tarayıcılarını desteklemektedir?

Kusursuz bir Raunt deneyimi için, internet tarayıcınızın en güncel versiyonunu kullanmalısınız. Raunt; Microsoft Internet Explorer ve Google Chrome tarayıcılarının en üst versiyonlarını desteklemektedir.

Tarayıcınızın son versiyonunu, yazılımcı firmaların resmî sitelerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Nasıl bilgi alabilirim?
444 5473 (LISE) numaralı telefondan Çağrı Merkezi’mizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.