Bilgi İçin
Raunt Raunt
Tablet Uygulaması
Raunt gizlilik ve güvenlik politikaları gereği kişisel verilerinizin korunması hususu önem arz etmektedir. Konuyla ilgili aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

 
Raunt nedir?

Raunt, üniversiteye hazırlanan herkes için tasarlanmış, Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş üniversiteye hazırlık çözümüdür.

Raunt’un dinamik zekâsı, seni yakından tanıyıp yönlendirir. Akıllı Öneri Sistemi’yle eksiklerini zamanında tamamlamanı sağlar ve performansını sürekli takip eder. Bu benzersiz özellikler, bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle desteklenerek seni adım adım hedefine ulaştırır.

Raunt, üniversiteye hazırlıkta bugüne kadar sunulan en yenilikçi ve sonuç odaklı çözüm olarak, iddialı bir dershanenin öğretme ve test programını; özel ders öğretmeninin öğrenci üzerindeki dikkatini, takibini ve birebir ilgisini; akıllı bir sistemin yönlendirmelerini tek bir sette birleştirip evine getirir.

Kimler içindir?

Tüm üniversite adayları içindir.

Tüm lise sınıf seviyeleri için, mezun olup yeniden sınava giren, bu kez daha çok istediği bir bölüme ve üniversiteye yerleşmek isteyen, başarılı olmak, iyi bir üniversite eğitimi almak, gelecek hedeflerine ulaşmak isteyen ve üniversite sınavlarına akılcı bir yoldan hazırlanmak isteyen herkes içindir.

Kimin ürünüdür?

30 yıllık araştırma geliştirme deneyimiyle, eğitim ve öğrenme teknolojilerinde Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit tarafından geliştirilmiştir. Aynı zamanda Vitamin ve Lisego’nun üreticisi olan Sebit, Türk Telekom’un yüzde yüz iştirakli grup şirketidir.

Raunt yeni sınav sistemine TYT ve YKS sınavına uyumlu mu? Nasıl?

Raunt zekâsı; sınav sistemindeki değişikliklerinden etkilenmeyecek kadar sağlam temeller üzerinde kurgulanmıştır. Bu yüzden tüm yeni düzenlemeler anında ürüne adapte edilir.

Raunt’un, yeni sınav sistemine göre güncellenen dijital yapısı, alanın ne olursa olsun, seni hangi kitabı çalışacağın hangi testi çözeceğin konusunda yönlendirecektir. Yeni sınav sisteminde müfredat değişikliği yapılmamış olduğu için 2017-2018 Raunt kitaplarının içeriğinde de hiçbir değişikliğe gerek yoktur.

Raunt’la, değişen sınav sistemlerinden etkilenmeden çalışmalarına devam edebilirsin.

Kullanmak için herhangi bir okulda kayıtlı öğrenci olmak gerekiyor mu?

Hayır, gerekmiyor. Raunt bireysel bir üründür. Ayrıca, özel okullarda kurumsal kullanımı da mevcuttur.

Bilgisayarla böyle hayati bir sınava hazırlanılır mı?

Bilgisayar, Raunt gibi akıllı bir sisteme hizmet ediyorsa, elbette hazırlanılır. Üstelik, Raunt klasik çalışma alışkanlıklarını sürdürmek isteyenler için testler, fasiküller ve soru bankalarından oluşan zengin basılı içerikler de sunar.

Kişiselleştirilmiş yapısı, eksikleri zamanında kapatmayı sağlayan Akıllı Öneri Sistemi, basılı içerikle dijital içeriği bütünleştiren özellikleriyle yeni nesil üniversiteye hazırlık ürünü olan Raunt’un gelişmiş teknolojisi sayesinde;

 • Yeterliklerin, ilgi alanların ve yeteneklerin doğrultusunda senin için en doğru hedefe yönlendirilirsin.
 • Hedefine ulaşman yolunda gelişimin sürekli gözlemlenerek oluşturulan akıllı çalışma stratejileriyle adım adım ilerlersin.
 • Yoluna, performansına göre güncellenen, hedeflerine göre yenilenen çalışma planlarıyla devam edersin.
 • Zamanın, bir takvim üzerinde, senin için titizlikle planlanan şekilde, senin adına yönetilir. Ne zaman, neyi, hangi derinlikte çalışacağını bilirsin.
 • Eksiklerin saptanır. Hızla tamamlaman için hedef odaklı çalışmaya yönlendirilirsin.

Performansımı nasıl ölçer?

Raunt, üst düzey ölçme değerlendirme özellikleriyle gelişimini ve plana uygun çalışıp çalışmadığını sürekli takip eder.

Sınav sonuçlarını detaylarıyla raporlar. Seni, eksik analizine göre Akıllı Öneri Sistemi'yle oluşturulan sana özel çalışma planlarına ve doğrudan ilgili içeriklere yönlendirip, eksiklerini tamamlayarak ilerlemeni ve başarının sürekliliğini sağlar. Bu aşamadaki hedef; deneme sınav puanınla hedef puanın arasındaki farkın sıfıra inmesidir.

Peki ya başlangıçta belirlediğim hedefime çok uzaksam?

Raunt Konu Kavrama Testleri, Tarama Testleri ve Deneme Sınavı performanslarını değerlendirdiğinde eğer hedeften ciddi sapmalar tespit ederse, seni zamanında uyararak bir sonraki hedefine yönlendirir. Diğer bir deyişle, Raunt’la birlikte, B planını uygulamaya geçersin. :)

Sınava hazırladığını iddia eden birçok dijital kaynak var. Raunt’un farkı nedir?

Raunt, internet üzerinden ders çalışman için sadece içerik sağlamaz, tüm üniversiteye hazırlık sürecinde adım adım yönlendiren bir eğitim koçu gibi sana kapsamlı bir rehberlik hizmeti sunar.

Türkiye’de, üniversiteye hazırlık sürecinin başından sonuna kadar benzersiz bir rehberlik hizmeti, kişiselleştirilmiş bir zaman ve çalışma planlaması ve bunun yanı sıra zengin içerik sunabilen başka bir ürün henüz yoktur.

 • Akıllı Öneri Sistemi sayesinde eksiklerini kolaylıkla tamamlayarak ilerlemeni sağlar.
 • Bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle sana özel testler ve "Eksiklerim" listesi oluşturur.
 • Farklı tipte on binlerce sorunun çözüm videosu, her tip soruya ve çözüm yollarına hakim olmanı sağlar.
 • Üniversiteye hazırlıkta Türkiye’nin en deneyimli hocalarının videolarıyla özel dersleri evine getirir.
 • Bilgisayar, tablet ve Raunt Cep Uygulaması’yla istediğin her an her yerden çalışabilme olanağı sunar.
 • Raunt Deneme Sınavları, merkezi sınav öncesi gerçek sınav deneyimi yaşatır.
 • Tüm testlerin ve deneme sınavlarının sonuçlarını analiz ederek, hedefine ne kadar yaklaştığını bildirir.
Ne kadar süreyle kullanabilirim?

Üniversite tercihlerine uygun Raunt paketini satın aldıktan sonra, sana gönderilen şifreyle raunt.com’a giriş yapabilirsin. Dijital içerikleri kullanım süren, satın alma tarihinden itibaren 1 yıldır (365 gündür.)

Sınav yapısında değişiklik yapıldığında Raunt nasıl etkilenir?

Raunt yaşayan bir üründür. Dolayısıyla tüm içerikler, ilgili sınav döneminin müfredatına uygun olarak hazırlanır. Gerek müfredattaki gerekse sınav yapısındaki tüm değişiklikler ve güncellemeler anında ürüne yansıtılır.

Hocaların birikimi, anlatımı ve sunulan içerik güvenilir mi?

Raunt’un akıcı konu anlatımları ve soru çözümlerini içeren videolarını hazırlayan hocalarımızın tümü alanlarında uzman, özellikle üniversiteye hazırlıkta yılların deneyimiyle isim yapmış çok değerli eğitimcilerdir. Bununla birlikte, hocalarımızın Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit bünyesinde çalışmaları da yeterince önemli bir referanstır.

Raunt’u kullanmak için bilgisayara program kurmam gerekiyor mu?
Hayır. Raunt tamamen internet üzerinden kullanılır. Dolayısıyla, internet bağlantısının olduğu her yerde Raunt‘la çalışabilirsin.
Aileler neden Raunt’u seçer?

Raunt’un yönlendirmelerini başından sonuna kadar eksiksiz izleyerek tüm önerilerini yerine getiren üniversite adayı için Raunt tek başına yeterlidir. Raunt’la aileler, çocuklarının başka kaynaklara, özel derslere ya da üniversite yolunda destekleyici kurumlara gerek duymaksızın konsantre bir şekilde çalıştığından emin olur.

Raunt hangi internet tarayıcılarını desteklemektedir?

Kusursuz bir Raunt deneyimi için, internet tarayıcının en güncel versiyonunu kullanmalısın. Raunt; Microsoft Internet Explorer ve Google Chrome tarayıcılarının en üst versiyonlarını desteklemektedir.

Tarayıcının son versiyonunu, yazılımcı firmaların resmî sitelerinden ücretsiz olarak indirebilirsin.

Raunt Cep Uygulamasını nasıl kullanabilirim?

Raunt'un IOS ve Android cep telefonları için özel cep telefonu uygulaması vardır. İlgili uygulamayı indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

IOS Raunt Cep Uygulaması

Android Raunt Cep Uygulaması

IOS Raunt Tablet Uygulaması

Android Raunt Tablet Uygulaması

Nasıl kayıt olurum?

Raunt üyeliği için öncelikle sınava gireceğin alanla ilgili Raunt paketini belirleyerek, Türk Telekom bayilerinden, 444 54 73 (LISE) numaralı Raunt Çağrı Merkezi’nden ya da www.raunt.com’un ana sayfasındaki menüde göreceğin “Satın Al” alanından satın alma işlemini gerçekleştirmelisin.

Ürünü online olarak aldıysan, satın alma işlemlerinin hemen ardından karşına çıkan yönergeleri izleyerek kayıt işlemini de tamamlayabilirsin.

Ürünü kullanmaya başlayabilmen ve basılı yayınların adresine tesliminin gerçekleşmesi içinse mutlaka www.raunt.com’dan ürün aktivasyonunu gerçekleştirmen gerekiyor. Nasıl mı?

1. www.raunt.com ana sayfasının sağ üst köşesinde göreceğin Türk Telekom Kullanıcı İşlemleri alanına tıkla.

2. Türk Telekom Tek Şifre’ni al.

3. İlgili alanları doldurarak “Devam”a tıkla.

4. T.C. Kimlik Numaranı gir. Kullanıcı adın da TCKN’ndir.

5. Sınıfını ve Raunt paketini seç.

6. Öğrenci Kayıt Formu’nda ilgili alanları doldur ve “Kayıt İşlemini Tamamla” düğmesine tıkla.

7. Raunt paketinin adresine teslimi için ilgili alanlara adres bilgilerini gir.

8. Bu aşamada kayıt işlemlerin tamamlanmış olacaktır.

9. Hemen ardından sana SMS’le gönderilen Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinle www.raunt.com “Giriş” alanına tıklayarak ürünü hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Nasıl bilgi alabilirim?
444 5473 (LISE) numaralı telefondan Çağrı Merkezi’mizi arayarak bizimle iletişime geçmen yeterlidir.
Raunt’u nerede deneyimleyebilirim?
Raunt’u Türkiye’nin her köşesinde bulunan Türk Telekom satış ofislerinden satın alabilirsin. Türk Telekom’un İstanbul, Ankara, İzmir, İskenderun, Bandırma, Konya, Malatya, Edirne, Uşak illerinde bulunan Türk Telekom ofislerine giderek uzmanlarımızla birlikte Raunt’la ilgili kullanım deneyimi yaşayabilirsin. Bunun yanı sıra www.raunt.com’dan Hakan Hoca’nın Raunt tanıtım sunumunu izleyebilir, 444 5473 (LISE) numaralı Raunt Destek Hattı’nı arayarak detaylı bilgi alabilirsin.