Raunt gizlilik ve güvenlik politikaları gereği kişisel verilerinizin korunması hususu önem arz etmektedir. Konuyla ilgili aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

keyboard_arrow_rightRaunt nedir?

Raunt, üniversiteye hazırlanan herkes ve lise derslerine destek için tasarlanmış, Türkiye’nin ilk ve tek kişiye özel üniversiteye hazırlık çözümüdür.

Raunt zekâsı, seni yakından tanıyıp yönlendirir. Akıllı Öneri Sistemi’yle eksiklerini zamanında tamamlamanı sağlar ve performansını sürekli takip eder. Bu benzersiz özellikler, bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle desteklenerek seni adım adım hedefine ulaştırır.

Raunt, üniversiteye hazırlıkta bugüne kadar sunulan en yenilikçi ve sonuç odaklı çözüm olarak, iddialı bir dershanenin öğretme ve test programını; özel ders öğretmeninin öğrenci üzerindeki dikkatini, takibini ve birebir ilgisini; deneyimli bir rehberlik uzmanının yönlendirmelerini ve Türkiye’nin en güçlü yayınevlerinden Palme ve Limit’in üniversiteye hazırlık kitaplarını tek bir sette birleştirip evine getirir.

keyboard_arrow_rightKimler içindir?

Raunt, tüm üniversite adayları içindir. Üniversiteye hazırlananlar, daha önce yerleşememiş olanlar için, mezun olup yeniden sınava giren, bu kez daha çok istediği bir bölüme ve üniversiteye yerleşmek isteyen, başarılı olmak, iyi bir üniversite eğitimi almak, gelecek hedeflerine ulaşmak isteyen ve üniversite sınavlarına akılcı bir yoldan hazırlanmak isteyen herkes içindir.

Raunt aynı zamanda okul derslerinde ve sınavlarında notlarını yükseltmek, temellerini güçlendirmek isteyen 9-12 tüm lise öğrencileri için de çözümler sunar.

keyboard_arrow_rightKimin ürünüdür?

Raunt, 30 yıllık araştırma geliştirme deneyimiyle, eğitim teknolojilerinde Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit tarafından geliştirilmiştir. Aynı zamanda Vitamin ve Lisego’nun üreticisi olan Sebit, Türk Telekom’un yüzde yüz iştirakli grup şirketidir ve çalışmalarını Ankara ODTÜ Teknokent’teki yerleşkesinde sürdürmektedir.

Raunt paketleri de Türkiye’nin üniversiteye hazırlıkta en güçlü yayınevlerinden Palme ve Limit’in iş birliğiyle iddiasını ortaya koymaktadır.

keyboard_arrow_rightRaunt sınav sistemindeki değişikliklere uyum sağlıyor mu?

Evet. Yeni eğitim öğretim yılının açıklanan müfredatındaki düzenlemeler ve sınav değişiklikleri Raunt sistemine uygulanmış, basılı yayınlar güncellenmiştir.

Raunt zekâsı; sınav sistemindeki değişikliklerden etkilenmeyecek kadar sağlam temeller üzerinde kurgulanmıştır. Bu yüzden geçen yıl olduğu gibi, dönem içinde sınav uygulamalarında yapılması olası değişikliklerde, yeni düzenlemeler anında Raunt sistemine yansıtılır. Öğrenci, yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirilir ve en kısa sürede diğer adaylar arasında avantajlı bir duruma geçmesi, çalışmalarını aksatmadan sürdürmesi sağlanmış olur.

keyboard_arrow_rightKullanmak için herhangi bir okulda kayıtlı öğrenci olmak gerekiyor mu?

Hayır, gerekmiyor. Raunt bireysel bir üründür. Ayrıca, özel okullarda kurumsal kullanımı da mevcuttur.

keyboard_arrow_rightBilgisayar programıyla böyle hayati bir sınava hazırlanılır mı?

Eğer bu program, derslerde geliştirmen gereken noktaların hakkında sana bilgi veriyor, bir plan dahilinde çalışmanı organize ediyorsa, elbette hazırlanılır. Üstelik, Raunt klasik çalışma alışkanlıklarını sürdürmek isteyenler için testler, fasiküller ve soru bankalarından oluşan zengin basılı içerikler de sunar.

Kişiye özel yapısı, eksikleri zamanında tamamlamayı sağlayan Akıllı Öneri Sistemi, basılı içerikle dijital içeriği bütünleştiren özellikleriyle yeni nesil üniversiteye hazırlık ürünü olan Raunt’un gelişmiş teknolojisi sayesinde;

 • Yeterliklerin, ilgi alanların ve yeteneklerin doğrultusunda senin için en doğru hedefe yönlendirilirsin.
 • Hedefine ulaşman yolunda gelişiminin sürekli gözlemlenerek oluşturulan akıllı çalışma stratejileriyle adım adım ilerlersin.
 • Yoluna, performansına göre güncellenen, hedeflerine göre yenilenen çalışma planlarıyla devam edersin.
 • Zamanın, bir takvim üzerinde, senin için titizlikle planlanan şekilde, senin adına yönetilir. Ne zaman, neyi, hangi derinlikte çalışacağını bilirsin.
 • Eksiklerin zamanında tespit edilir. Hızla tamamlaman için hedef odaklı çalışmaya yönlendirilirsin.
keyboard_arrow_rightSınava hazırladığını iddia eden birçok dijital kaynak var. Raunt’un farkı nedir?

Raunt, internet üzerinden ders çalışman için sadece içerik sağlamaz, tüm üniversiteye hazırlık sürecinde adım adım yönlendiren bir özel öğretmen gibi sana kapsamlı bir rehberlik hizmeti sunar.

Türkiye’de, üniversiteye hazırlık sürecinin başından sonuna kadar benzersiz bir rehberlik hizmeti, kişiselleştirilmiş bir zaman ve çalışma planlaması ve bunun yanı sıra zengin içerik sunabilen başka bir ürün henüz yoktur.

 • Akıllı Öneri Sistemi sayesinde eksiklerini kolaylıkla tamamlayarak ilerlemeni sağlar.
 • Bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle sana özel testler ve "Eksiklerim" listesi oluşturur.
 • Farklı tipte 220 binden fazla sorunun çözüm videosu, her tip soruya ve çözüm yollarına hakim olmanı sağlar.
 • Sana, “Sıfırdan Çalış”, “Eksiklerimi Gider” ve “Sorulara Yüklen” olmak üzere üç farklı çalışma stratejisi sunar. Her derste seviyene uygun bir çalışma programıyla çalışarak zamanını en iyi şekilde değerlendirmeni sağlar.
 • Üniversiteye hazırlıkta Türkiye’nin en deneyimli hocalarının videolarıyla özel dersleri evine getirir.
 • Bilgisayar, tablet ve Raunt Cep Uygulaması’yla istediğin her an her yerden çalışabilme olanağı sunar.
 • Raunt Deneme Sınavları, merkezi sınav öncesi gerçek sınav deneyimi yaşatır.
 • Tüm testlerin ve deneme sınavlarının sonuçlarını analiz ederek, hedefine ne kadar yaklaştığını bildirir.
keyboard_arrow_rightPeki ya başlangıçta belirlediğim hedefime çok uzaksam?

Raunt senin Konu Kavrama Testleri, Tarama Testleri ve Deneme Sınavı performanslarını değerlendirdiğinde eğer hedeften ciddi sapmalar tespit ederse, seni zamanında uyararak bir sonraki hedefine yönlendirir. Diğer bir deyişle, Raunt’la rota yeniden oluşturulur. :) Ya da ilk hedefine ulaşabilmen için sana farklı çalışma stratejileri sunarak ilerlemeni hızlandırır.

keyboard_arrow_rightNe kadar süreyle kullanabilirim?

Üniversite tercihlerine uygun Raunt paketini satın aldıktan hemen sonra raunt.com’a giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsin. Dijital içerikleri kullanım süren, satın alma tarihinden itibaren 1 yıldır (365 gündür.)

keyboard_arrow_rightHocaların birikimi, anlatımı ve sunulan içerik güvenilir mi?

Raunt’un akıcı konu anlatımları ve soru çözümlerini içeren videolarını hazırlayan hocalarımızın tümü alanlarında uzman, özellikle üniversiteye hazırlıkta yılların deneyimiyle isim yapmış çok değerli eğitimcilerdir. Bununla birlikte, hocalarımızın Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit bünyesinde çalışmaları da yeterince önemli bir referanstır.

keyboard_arrow_rightRaunt’u kullanmak için bilgisayara program kurmam gerekiyor mu?

Hayır. Raunt tamamen internet üzerinden kullanılır. Dolayısıyla, internet bağlantısının olduğu her yerde Raunt‘la çalışabilirsin.

keyboard_arrow_rightAileler neden Raunt’u seçer?

Raunt’un yönlendirmelerini başından sonuna kadar eksiksiz izleyerek tüm önerilerini yerine getiren üniversite adayı için Raunt tek başına yeterlidir. Raunt’la aileler, çocuklarının başka kaynaklara, özel derslere ya da üniversite yolunda destekleyici kurumlara gerek duymaksızın konsantre bir şekilde çalıştığından emin olur, yanı sıra farklı çözümler için bütçe ayırmak zorunda kalmaz.

keyboard_arrow_rightRaunt hangi internet tarayıcılarını desteklemektedir?

Kusursuz bir Raunt deneyimi için, internet tarayıcının en güncel versiyonunu kullanmalısın. Raunt; Microsoft Internet Explorer ve Google Chrome tarayıcılarının en üst versiyonlarını desteklemektedir. Tarayıcının son versiyonunu, yazılımcı firmaların resmî sitelerinden ücretsiz olarak indirebilirsin.

keyboard_arrow_rightRaunt Cep Uygulamasını nasıl kullanabilirim?

Raunt'un IOS ve Android cep telefonları için özel cep telefonu uygulaması vardır. İlgili uygulamayı indirmek için aşağıdaki linklerden uygun olanına tıklayabilirsin.

IOS Raunt Cep Uygulaması

Android Raunt Cep Uygulaması

IOS Raunt Tablet Uygulaması

Android Raunt Tablet Uygulaması

keyboard_arrow_rightNasıl kayıt olurum?

Raunt paketini seçtikten sonra, satın alma işlemini www.raunt.com’un ana sayfasındaki menüde göreceğin “Satın Al” alanından, 444 54 73 (LISE) numaralı Raunt Çağrı Merkezi’nden ya da Türk Telekom bayilerinden gerçekleştirmelisin.

Ürünü online olarak aldıysan, satın alma işlemlerinin hemen ardından karşına çıkan yönergeleri izleyerek kayıt işlemini de tamamlayabilirsin.

Eğer Raunt’u bir Türk Telekom bayisinden satın aldıysan, basılı yayınların adresine teslimi ve ürüne giriş yapabilmen için mutlaka www.raunt.com’dan ürün aktivasyonunu gerçekleştirmen gerekiyor. Nasıl mı?

1. www.raunt.com ana sayfasının sağ üst köşesinde göreceğin Türk Telekom Kullanıcı İşlemleri alanına tıkla.

2. Türk Telekom Tek Şifre’ni al.

3. İlgili alanları doldurarak “Devam”a tıkla.

4. T.C. Kimlik Numaranı gir. Kullanıcı adın da TCKN’ndir.

5. Sınıfını ve Raunt paketini seç.

6. Öğrenci Kayıt Formu’nda ilgili alanları doldur ve “Kayıt İşlemini Tamamla” düğmesine tıkla.

7. Raunt paketinin adresine teslimi için ilgili alanlara adres bilgilerini gir.

8. Bu aşamada kayıt işlemlerin tamamlanmış olacaktır.

9. Hemen ardından sana SMS’le gönderilen Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinle www.raunt.com “Giriş” alanına tıklayarak ürünü hemen kullanmaya başlayabilirsin.

keyboard_arrow_rightNasıl bilgi alabilirim?

444 5473 (LISE) numaralı telefondan Çağrı Merkezi’mizi arayarak bizimle iletişime geçmen yeterlidir.

Dilersen, Raunt’u biz seni arayarak da anlatabiliriz. Bilgi formu için lütfen tıkla.

keyboard_arrow_rightRaunt’u nerede deneyimleyebilirim?

Raunt’u Türkiye’nin her köşesinde bulunan Türk Telekom satış ofislerinden satın alabilirsin. Türk Telekom’un İstanbul, Ankara, İzmir, İskenderun, Bandırma, Konya, Malatya, Uşak illerinde bulunan Türk Telekom ofislerine giderek uzmanlarımızla birlikte Raunt’la ilgili kullanım deneyimi yaşayabilirsin. Bunun yanı sıra 444 5473 (LISE) numaralı Raunt Destek Hattı’nı arayarak detaylı bilgi alabilirsin.