Raunt gizlilik ve güvenlik politikaları gereği kişisel verilerinizin korunması hususu önem arz etmektedir. Konuyla ilgili aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

keyboard_arrow_rightRaunt nedir?

Raunt; okul derslerine ve sınavlarına güçlü bir destek, aynı zamanda da Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş üniversiteye hazırlık ürünüdür. Üniversiteye hazırlık sürecinde 9. Sınıftan 12. Sınıfın sonuna kadar öğrencilerin ders ve sınav başarısını artırır, kişiye özel çalışma planlaması ve zengin içerik desteğiyle onları hedeflerine ulaştırır.

Bugüne kadar sunulmuş en yenilikçi ve sonuç odaklı üniversiteye hazırlık çözümü olan Raunt, “Okullara Özel” kullanımıyla, öğrenciler için olduğu kadar öğretmenler, okul yöneticileri ve veliler için de ayrıcalıklar sunar.

keyboard_arrow_rightKimin ürünüdür?

Raunt, 32 yıllık araştırma geliştirme deneyimiyle, eğitim teknolojilerinde Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit tarafından geliştirilmiştir. Aynı zamanda Vitamin, Lisego, Hızlıgo, Adaptive Curriculum, DinamikMAT gibi eğitim çözümlerinin de üreticisi olan Sebit, Türk Telekom’un yüzde yüz iştirakli grup şirketidir ve çalışmalarını Ankara ODTÜ Teknokent’teki yerleşkesinde sürdürmektedir.

keyboard_arrow_rightRaunt’un içeriğinde neler var?

Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteye hazırlık kitapları, dijital içerikler ve Raunt Cep Uygulaması, Raunt’un akıllı sistemini oluşturan bir bütünün parçalarıdır.

 • Dijital Raunt Yapısı
  • Konu Anlatım Videoları
  • Dijital Soru Havuzu
  • Tüm Basılı Soruların Çözüm Videoları
  • Hızlı Tekrar için Tüm Konulara Ait Özetler
  • Önceki Yılların ÖSYM Üniversiteye Giriş Soruları ve Çözümleri
  • Canlandırmalar ve İnteraktif Etkinlikler
 • Kişiye Özel Tekrar Listeleri ve Testler
 • Ders Planları
 • Kişisel Rehberlik
 • Kişisel Çalışma Planlaması (Takvim)
 • Sürekli Performans Takibi (Ölçme Değerlendirme/Raporlar)
 • Raunt Kitaplar-Testler
  • Çalışma Fasikülleri
  • Konu Kavrama Testleri (Yaprak Testler)
  • Soru Bankaları
  • SDS Deneme Sınavları
  • YKS Deneme Sınavları
keyboard_arrow_rightRaunt’un farkı nedir?

Raunt’un dinamik zekâsı, kullanıcısını yakından tanıyıp yönlendirir, Akıllı Öneri Sistemi’yle eksiklerini zamanında tamamlamasını sağlar ve performansını sürekli takip eder. Bu benzersiz özellikler, bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle desteklenerek öğrencilerinizi adım adım hedeflerine ulaştırır.

Türkiye’de, üniversiteye hazırlık sürecinin başından sonuna kadar benzersiz bir destek, kişiselleştirilmiş bir zaman ve çalışma planlamasının yanı sıra zengin içerik sunabilen başka bir ürün henüz yoktur.

keyboard_arrow_rightRaunt, kurum yönetimine ne sağlar?

Raunt’la yöneticiler; öğretmenleriniz ve öğrencileriniz için farklı özelliklerde geliştirilmiş tek bir çözümle, tüm üniversiteye hazırlık sürecini bütünsel bir şekilde yönetebilirler.

keyboard_arrow_rightRaunt, öğretmene ne sağlar?

Raunt’la öğretmen; üniversiteye hazırlık sürecinde ihtiyacı olan tüm içeriklere ve ölçme değerlendirme uygulamalarına tek bir çözümde ulaşır. Raunt, kapsamlı içerikleriyle öğrenme ortamlarını zenginleştirir, öğrencileri motive eden bir çalışma dinamiği sunar.

keyboard_arrow_rightRaunt, veliye ne sağlar?

Raunt’la veli; şeffaf bir süreçle, çocuğunun doğru hedeflere yönlendirildiğini, geleceği hakkında gerçekçi kararlar almasının sağlandığını bilir ve çocuğunun mevcut durumu konusunda sürekli bilgilendirilir. Raunt, veliye çocuğunun akademik gelişimini takip etme olanağı tanır, çocuğunun, okul yönetimi ve öğretmenleriyle sağlıklı iletişim kurmasına destek olur.

keyboard_arrow_rightRaunt, öğrenciye ne sağlar?

Raunt, öğrencilerinizi akademik anlamda tek tek tanıyan, onlara kişiye özel takvim ve planlama sunan, neyi, ne kadar öğrendiklerini takip eden dinamik zekâsıyla, öğrencilerinizi adım adım hedeflerine ulaştırır.

keyboard_arrow_rightRaunt sınav sistemindeki değişikliklere uyum sağlıyor mu?

“Dijital Raunt Zekâsı”, sınav sistemindeki değişikliklerden etkilenmeyecek kadar sağlam temeller üzerinde kurgulandığından, tüm yeni düzenlemeler anında ürüne adapte edilebilmektedir.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, üniversiteye giriş sınavları kapsamını öğretim yılı içerisinde açıklamaktadır. Bu açıklamaları yakından takip ederek gerekli güncellemeleri sistemine yansıtmak da Raunt’un öncelikli hassasiyetidir.

Sınav kapsamı, açıklandıktan hemen sonra dijital Raunt’un konu anlatımlarına, test ve deneme sınavları sorularına uyarlanır. Konu hakkındaki bilgilendirmeler ise kullanıcılarımıza en doğru zamanlamayla iletilir.

Kapsam dışında bırakılan konu ya da bilgi parçaları, sınavda soru çıkmayacak konular Raunt’ta işaretlenir. Bu konudaki prensibimiz; bütünsel bir öğrenme deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılarımızın beklentilerini eksik bırakmamak için ilgili yerleri tamamen sistemden çıkarmamak yönündedir. Bir başka deyişle, Raunt çalışma konusu olarak önermeyecek ancak dileyen öğrenci kendi inisiyatifiyle çalışabilecek, sınavlarda ise bu konulardan sorumlu tutulmayacaktır.

Raunt’la tüm kullanıcılarımız, sınav sistemindeki değişikliklerden etkilenmeden çalışmalarına devam edebileceklerine emin olabilirler.

keyboard_arrow_rightHocaların birikimi, anlatımı ve sunulan içerik güvenilir mi?

Raunt’un akıcı konu anlatımları ve soru çözümlerini içeren videolarını hazırlayan hocalarımızın tümü alanlarında uzman, özellikle üniversiteye hazırlıkta yılların deneyimiyle isim yapmış çok değerli eğitimcilerdir. Bununla birlikte, hocalarımızın Türkiye’nin lider eğitim şirketi Sebit bünyesinde çalışmaları da yeterince önemli bir referanstır.

keyboard_arrow_rightRaunt’u kullanmak için bilgisayara program kurmam gerekiyor mu?

Hayır. Raunt tamamen internet üzerinden kullanılır. Dolayısıyla, internet bağlantısının olduğu her yerde Raunt‘la çalışılabilir.

keyboard_arrow_rightRaunt hangi internet tarayıcılarını desteklemektedir?

Kusursuz bir Raunt deneyimi için, internet tarayıcınızın en güncel versiyonunu kullanmalısınız. Raunt; Microsoft Internet Explorer ve Google Chrome tarayıcılarının en üst versiyonlarını desteklemektedir. Tarayıcınızın son versiyonunu, yazılımcı firmaların resmî sitelerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

keyboard_arrow_rightRaunt Cep Uygulamasını nasıl kullanabilirim?

Raunt'un iOS ve Android cep telefonları için özel cep telefonu uygulaması vardır ve kurumsal Raunt üyesi olan tüm öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilmektedir. Böylece, bulunulan her ortamda kesintisiz bilgi akışı sağlanır.

Raunt Cep Uygulaması’nı indirmek için aşağıdaki linklerden uygun olanına tıklayabilirsiniz.

IOS Raunt Cep Uygulaması

Android Raunt Cep Uygulaması

IOS Raunt Tablet Uygulaması

Android Raunt Tablet Uygulaması

keyboard_arrow_rightNasıl bilgi alabilirim?

444 54 73 (LISE) numaralı telefondan Çağrı Merkezi’mizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dilerseniz sizi ziyaret ederek, Raunt’u sizlere anlatabiliriz. Bilgi formu için lütfen tıklayınız.